- Хмільницька міська рада - http://ekhmilnyk.gov.ua -

«ЖИВИЙ ВОГОНЬ» У ХМІЛЬНИКУ: ЗАПРОШУЄМО! БУДЕ ВРАЖАЮЧЕ!

23 червня 2018 року в центральному парку культури і відпочинку міста Хмільника відбудеться десятий ювілейний міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий Вогонь».
За інформацією організаторів заходу, програма свята обіцяє бути неймовірно цікавою: майстер-класи народних майстрів, спортивні змагання, ярмарок, козацькі забави та бойові мистецтва, театралізовані дійства та запальні українські пісні. «Родзинка свята» – відтворення звичаєвого купальського дійства та видобування Живого Вогню!
На фестиваль з’їдуться козацькі організації із Запоріжжя, Кам’янець-Подільського, Нікополя, Черкас, Вінниці та інших регіонів. На «Козацькій галявині» відвідувачі матимуть можливість краще дізнатися про звичаї козацтва, ознайомитись із показовими виступами з мистецтв Спас та Бойового Гопака. Також команди козаків змагатимуться у старовинній грі «Лава на лаву».
Під час заходу працюватиме народна сцена, де усі бажаючі зможуть насолодитися співом народних колективів, співаків і бардів. Ансамблі народних інструментів розважатимуть присутніх запальними мелодіями. Натомість, велика сцена стане окремою локацією.
Гості свята матимуть нагоду придбати унікальні вироби із соломи та трав, дерева та металу, глини і каменю. Майстрині пропонуватимуть вишиті рушники, сорочки та скатертини. У свою чергу, народні умільці проведуть майстер-класи з соломоплетіння, гончарства, ліплення, вишивки та гри на народних інструментах.
Зокрема, працюватиме фотозона «Галявина щастя», де усі бажаючі матимуть змогу сфотографуватися на фоні яскравої композиції.
Відвідувачі також зможуть ознайомитися з унікальною колекцією містичних тварин і птахів з цілющих трав від майстрині Лесі Колосенко та взяти участь у майстер-класі з виготовлення власного «птаха щастя». Крім цього, на фестивалі можна буде придбати колекційні вироби майстрині.
За словами організаторів, значна увага під час проведення фестивалю буде приділена розвитку туристичного напрямку регіону. Цьогоріч вперше до заходу долучаться гості з Кривого Рогу, які презентують унікальний напрям промислового туризму в Україні. Про подорожі під землею у справжній шахті на глибину півтори тисячі метрів, а також про екскурсії до мартенівської печі, про дайвінг на затоплених кар’єрах та про історію найдовшого в Україні міста розкажуть представники Криворізької міської ради. Також свою оздоровчо-туристичну привабливість гостинно продемострує курортний Хмільник, готуючись представити презентаційну друковану продукцію, тематичні ілюстративні стенди, фото-зони і майстер-класи від місцевих народних умільців.  Крім цього, будуть локації зеленого туризму і народної творчості, котрі презентуватимуть села та міста Вінниччини. За словами організаторів заходу, відвідувачі заходу будуть приємно вражені кількістю цікавих місць, туристичних маршрутів та унікальних сервісів, які розвиваються у місцевих громадах.
Очікується прибуття сільських рад, об’єднаних територіальних громад та міських рад з метою обміну досвідом щодо розвитку туризму, проведення тематичних фестивалів.
Крім цього, будемо раді зустрічати організаторів інших фестивалів та представників української діаспори із закордону.
Тож чекаємо на хмільничан і гостей міста-курорту 23 червня в Центральному парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка міста Хмільника. Запрошуємо всіх! Буде вражаюче!

Оргкомітет